Vypočujte si ENVI-cast

Podcast od spoločnosti ENVI-PAK o triedení odpadu.

Vážený pán primátor, vážený pán starosta,

množstvo vytriedeného odpadu sa zvyšuje vďaka obyvateľom, ktorí zodpovedne pristupujú k triedeniu. Práve preto pravidelne tvoríme vzdelávacie materiály a pokračujeme vo vzdelávaní a motivovaní obyvateľstva.

Ľudia nestíhajú čítať dlhé články a rozhovory, preto v posledných rokoch nabrali obrovskú popularitu podcasty. Články a rozhovory nečítate, ale počúvate. Už od leta minulého roka máme ako prvá OZV na Slovensku aj my vlastný podcast. Radi by sme naň upriamili vašu pozornosť.

V témach našich podcastov ENVI-cast sa, prirodzene, venujeme témam odpadov, zelených riešení a našej udržateľnej budúcnosti. V doteraz nahratých desiatich epizódach sme mali viacero zaujímavých hostí: greenfluencera Michala Saba, moderátorku Babsy Jagušák alebo šéfkuchára Michala Konráda.

Budeme veľmi radi, keď sa k nášmu podcastu dostanete a posuniete ho aj vašim obyvateľom. Do pozornosti dávame obzvlášť prvú epizódu podcastu nového roka 2022. Rozprávame sa v nej s generálnou riaditeľkou ENVI - PAK Hanou Novákovou o tom, aká je situácia s odpadmi na Slovensku, ako sa triedený zber vyvíja, čo robíme dobre, kde máme rezervy a čo budú aktuálne odpadové témy do nového roka.

Poslednú časť, aj staršie epizódy nájdete TU. Pripravujeme ďalšie, na ktoré vás upozorníme postupne. Budeme radi, ak si ich vypočujú vaši obyvatelia, alebo ich zazdieľate na svojich sociálnych sieťach.

Veríme, že aj vďaka tejto podpore spoločne prispievame k znižovaniu množstva odpadu vznikajúceho nielen v domácnostiach. Nezabúdajme, že ak už odpad vznikne, tak nech skončí v tých správnych vreciach či kontajneroch!

Ďakujeme, že nám pomáhate vo vzdelávaní a informovaní obyvateľov Slovenska.

Ak správne triedime, svet je krajší!

Majte na pamäti nasledovné pravidlá a informujte o nich aj svojich občanov:

• Snažte sa odpad netvoriť vôbec.
  • Zálohované obaly nepatria do koša, vráťte ich do predajne.
  • Dodržiavajte farebnú abecedu triedenia: sklu patrí zelená, papieru modrá, plastu žltá, kovu červená a nápojovým kartónom oranžová farba. Napovie Vám aj označenie na obale.
  • Riaďte sa pravidlami triedenia svojej obce. ​​Len vytriedený odpad sa dá zhodnotiť a recyklovať.
  • Trieďte odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK.
  • Obal označený ochrannou známkou ZELENÝ BOD patrí do triedeného zberu.

triedenie

unnamed.jpg